arrowclosecontact-emailcontact-phoneemail-bulkyemaillong-arrowmarkerpenphone-bulkyphoneplayquestionmarkquotesearch
Garáž pro 1 auto u rodinného domu

Garáže s pultovou strechou

Dodáme vám garáže s omietkou, ktoré sú na nerozoznanie od murovaných.

Montáž zvládneme za pár hodín.

icons8-iOS-CAEYlgzEncDt-100-4f8378

Stavba a odovzdanie v jeden deň

icons8-iOS-37965-100-4f8378

95% zákazníkov nás odporúča ďalej

icons8-iOS-bRKzJqpdManU-100-4f8378

Vydrží celý život s minimálnou údržbou

icons8-iOS-3041-100-4f8378

Nespočet variantov a rôznych kombinácií

Garáže oika® s pultovou strechou patria medzi to najobľúbenejšie z našej ponuky a to nielen vďaka rokmi preverenou kvalitou používaných materiálov. Naše moderné garáže zaujmú nielen vysoko kvalitným spracovaním s moderným vzhľadom, ale aj veľmi priaznivou cenou.

Ďalšou výhodou montovaných garáží s pultovou strechou je ich variabilita farebných kombinácií fasády, atiky a strešnej krytiny. Ponúkame široké množstvo rozmerových radov s výberom strany spádu strechy a to nielen na prednú či zadnú stenu garáže, ale aj do strán, čo umožní estetické napojenie garáže k domu so sedlovou alebo valbovou strechou.

Vďaka svojej modularite je možné garáž s pultovou strechou vyrobiť aj s prístreškom. Nie vždy je potrebné auto parkovať v garáži. V prípade, že máte garáž s prístreškom, je prístup do auta veľmi rýchly a zároveň poskytuje dostatočnú ochranu pred priamym slnkom a nepriazňou počasia v prípade dažďa a snehu. Na dodatočnú ochranu súkromia alebo vetra, si môžete nechať nainštalovať dizajnové lamely do prístrešku. Garáž tak náhle bude dizajnovou záležitosťou, poskytujúcou pocit priestoru a vzdušnosti.

Prístrešok si môžete ku garáži nechať napojiť z ktorejkoľvek strany. Spojenie garáže s prístreškom je riešené jednotnou strechou a tak celá stavba pôsobí čisto a ucelene.

Pozrite sa na našu ponuku montovaných garáží s pultovou strechou.

oika® a jej tipy pred stavbou garáže

V relácii POLOPATE od Českej Televízie dostala oika® príležitosť dať zopár užitočných rád a tipov ako premýšľať nad stavbou garáže. Poznáte to, alebo práve nepoznáte, do garáže by sa malo zaparkovať auto, ale stáva sa, že naň nezostane miesto. Práve plánovanie je základ úspechu. Možno iba garáž nebude len to jediné čo nakoniec postavíte.

Naša ponuka

Garáže s pultovou strechou

Riešenie pre každého

Konštrukcia

Postavené za jeden deň a vydrží generácie

Neizolovaná montovaná garáž

 1. Odkvapový systém PVC
 2. Atika
 3. Trapézová strešná krytina
 4. Horné čelo
 5. Nosníky 
 6. Samonosná stena s rebrovaním
 7. Omietka
 8. Bočnice

Izolovaná garáž s pultovou strechou

 1. Odkvapový systém PVC
 2. Atika
 3. Trapézová strešná krytina
 4. THP izolačný panel
 5. Nosníky
 6. Horné čelo
 7. Samonosná THP stena
 8. Omietka
 9. Bočnice

Materiály a technológie

Kvalitné materiály a postupy preverené 30 rokmi skúseností

Vrstvy střešní krytiny pro montované garáže

Strešná krytina pultových striech

Jadrom strešnej krytiny je žiarovo pozinkovaný plech trapézového profilu T18. Vrchnú vrstvu tvorí farebný nástrek na dodatočnú ochranu a potrebné doladenie farieb. Spodnú časť je možné opatriť antikondenzačnou fóliou DRIPSTOP. Štandardná nosnosť strechy je 125 kg/m2. V prípade potreby zvýšenia nosnosti je možné, za príplatok v dôsledku konštrukčných zmien, navýšenie až na 300 kg/m2.

Viac informácií
Plechová taška ral 8017

Strešná krytina sedlovej strechy

Plechové škridly sú ideálnym riešením pre strechy, kde je estetika kľúčová. Tieto tašky sú vyrobené zo žiarovo zinkovaného plechu, od spoločnosti ArcelorMitta, ktorý je vysoko cenený na tuzemskom aj zahraničnom trhu. Moderná technológia žiarového zinkovania a lakovania technológií coil coating zaisťuje vysokú kvalitu produktu. Ponúkame širokú paletu farieb, aby každý zákazník mohol prispôsobiť svoju strechu svojmu vkusu a preferenciám.

Viac informácií
Vrstvy atiky pro montované garáže

Atika – vrchný krycí plech

Atika je vrchný krycí dekoračný prvok garáže s modernou povrchovou vrstvou PVC. Okrem dekoračnej, má aj dôležité technické funkcie: zakrýva priestor medzi stenou a krytinou, je súčasťou vetracieho systému garáže, zabraňuje prenikaniu vody, lístia a živočíchov do garáže. Základné farby atiky sú: biela, hnedá, antracitová a tehlová.

logo_2

Omietka – švajčiarska značka KABE

Kvalitná fasádna omietka so špičkovou švajčiarskou technológiou KABE chráni naše garáže a vytvára dokonalú imitáciu murovaných stavieb. V ponuke máme viac ako 250 odtieňov. Vďaka modernej technológii výroby dosahuje omietka nízku nasiakavosť a vysokú priedušnosť. Je UV stabilný so zárukou 5 rokov. Odolná proti prerastaniu riasou a plesní a je ideálna pre stavby bez presahu strechy.

Střešní nosník pro montovanou garáž

Nosníky

Strešné nosníky tvoria žiarovo pozinkované oceľové profily s hrúbkou 2 mm. Základom je kvalitne spracovaná oceľ, ktorá je pre menšie stavby profilovaná do tvaru C. Pre väčšie stavby, alebo tam kde je potrebná väčšia únosnosť, sú k sebe spojené dva nosníky C profilu zrkadlovo.

Řez a vrstvy nosné stěny montované garáže

Steny

Steny montovanej garáže tvoria podstatu konštrukcie. Sú to panely z oceľového plechu, ktoré sú opatrené žiarovým zinkovaním. Vďaka tejto úprave, ktorá je rokmi preverená aj v automobilovom a leteckom priemysle, je možné zaručiť dlhodobú životnosť. Z vonkajšej strany sú opatrené omietkou a z vnútornou bielou jemnozrnnou farbou švajčiarskeho výrobcu KABE. Hrúbka steny je 50 mm.

Řez izolované stěny THP montované zateplené garáže OIKA

Izolácia

Základom izolácie sú steny THP, ktoré majú izolačné PUR jadro a celkovú optimálnu hrúbku 50 mm. Nami používané THP panely sú svojimi tepelne izolačnými vlastnosťami schopné konkurovať murovanej stavbe z pórobetónových tvárnic s hrúbkou až 200 mm, alebo izoláciou polystyrénom s hrúbkou 70 mm. Steny izolované garáže sú samonosnou konštrukciou a vďaka použitiu PUR panelov je ich stabilita a robustnosť o to väčšia.

Zateplená garáž na 2 auta s omítkou s pultovou střechou

Brána

V ponuke máme rôzne typy garážových brán podľa spôsobu otvárania. Ponúkame výklopné brány, sekcionálne alebo dvojkrídlové brány. Záleží teda na vašich preferenciách využitia vonkajšieho a vnútorného priestoru. Sekcionálne aj výklopné brány odporúčame opatriť elektrickým pohonom, vďaka ktorému môžete otvárať bránu bez nutnosti vystupovať z auta. Hörmann patrí medzi špičku na našom trhu a preto je súčasťou našej stále ponuky.

Viac informácií
dvere pro montované garáže s omítkou můžou být zateplené i nezateplené

Dvere

Na vstup do garáže môžete využiť aj vstupné dvere, ktoré môžete umiestniť na ľubovoľnej strane garáže. V našej ponuke nájdete dvere ako izolované tak neizolované a to od popredných výrobcov ako je napríklad Hörmann. V ponuke sú v rôznych farbách aj prevedeniach, aby bolo možné ich doladiť s garážovými bránami.

Viac informácií
okno

Príslušenstvo a doplnky

Ponúkame ďalšie príslušenstvo a doplnky ako sú okná, designové svetlíky, elektrické pohony pre vráta, odkvapový systém alebo prípadne prístrešky, ktoré môžu byť súčasťou stavby a vďaka spoločnej strechy vytvoria ucelené riešenie. Pomocou nášho konfigurátora môžete všetky tieto doplnky pridať k svojej plánovanej stavbe a spoločne s nami potom rozvrhnúť ich umiestnenie.

Viac informácií
detail spoje steny vratovym sroubem

Kotvenie, spoje, technické popisy konštrukčných dielov

Jedným z hlavných faktorov, ktorý ovplyvňuje kvalitu stavieb, je materiál, z ktorého sú vyrobené. Pokiaľ ide o spoje a montážne prvky, je dôležité zvoliť správny typ, aby bola stavba stabilná a pevná. Tieto prvky by mali byť odolné a ľahko sa inštalovať. Ďalším faktorom, ktorý má vplyv na kvalitu stavieb, je spôsob kotvenia. Kotvy by mali byť dostatočne silné a pevné, aby stavba bola stabilná aj za veterného počasia. Najčastejšie sa používajú zemné kotvy, ktoré sú upevnené do betónovej podložky, alebo kotvy upevnené k základovým pätkám. Je dôležité poznať tieto faktory, aby ste si vybrali garáž, ktorá splní vaše požiadavky na kvalitu a stabilitu. S presným technickým prevedením stavby a kvalitnými materiálmi budete mať garáž, ktorá vydrží mnoho rokov a bude vám slúžiť dobre.

Viac informácií

Ako pracujeme?

Postavené za jediný deň. Čisto a bez starostí.

nacrtek_01
1
1

Plánovanie

Máte predstavu čo by ste chceli? Použite náš konfigurátor a okamžite uvidíte cenu za celé dielo. Za pár minút vrátane dopravy a montáže. Pošlite nám svoju predstavu nakreslenú pokojne na papieri.

nacrt_garaze
2
2

Konzultácie a cena

My vám pošleme presnú technickú skicu, aby ste presne vedeli všetko o vašej stavbe. V prípade potreby dodáme ďalšie technické podklady. Pokiaľ som nič od prvého kroku nezmenil potom je cena stále rovnaká.

realizace_a zabydleni
3
3

Realizácia a zabývanie

Pokiaľ až doteraz bolo všetko podľa vašich predstáv, pošleme vám zmluvu a môžete celé dielo objednať. Potom už stačí počkať a za pár týždňov nás uvidíte. V deň „D“ už to bude otázka len niekoľkých hodín a môžete sa radovať.

Ktorá to rada povie

Spokojná klientka

icons8-iOS-lBuqhXfGV2RT-100-ffdc10

Postupne sme naplnili sny o bývaní

icons8-iOS-15466-100-ffdc10

Najskôr sme postavili záhradný domček

icons8-iOS-37965-100-4f8378

Potom prišiel na rad prístrešok na auto

Časté otázky

Na čo sa nás často pýtate

Vždy odporúčame kontaktovať miestny stavebný odbor a porozprávať sa o plánovanom zámere. Sú prípady, keď stavebné povolenie ani ohlásenie stavby nie je potrebné.

Jednotlivé situácie popisujeme podrobne pre každý typ stavby zvlášť.

Stavebné povolenie pre garáž

Stavebné povolenie pre záhradný domček

Stavebné povolenie pre prístrešok

Stavebné povolenie pre vonkajšiu saunu

Elektroinštalácia nie je súčasťou montovaných garáží a záhradných domčekov.

Áno. Radi vás privítame v našom predvádzacom centre v Ostrave.

U nás platíte zálohu 40%. Zvyšnú časť platíte až po odovzdaní diela, kedy len počkáte až vám pošleme finálnu faktúru.

Dodacie termíny sa menia v závislosti od sezóny a typu stavby.

Mimo sezóny je dodacia lehota 9 – 12 týždňov. Sezónne termíny sú potom predĺžené až na 18 týždňov.

Najlepšie je využiť náš konfigurátor, kde si môžete ľahko na pár kliknutí stavbu navoliť presne podľa svojich predstáv a cenu vidíte ihneď. Vrátane dopravy aj montáže.

Samostatné cenníky nájdete tu:

Cenník montovaných garáží

Cenník montovaných záhradných domčekov

Cenník prístreškov

Cenník záhradných pergol

Rozmerové limity pre stavbu

– max. konštrukčná šírka stavby – 5800mm (šírku je možné upraviť a pridávať až do šírky 20 000mm)
– max. konštrukčná hĺbka stavby – 8740mm (hĺbku je možné upraviť a pridávať až do hĺbky 20 000mm)
– max. konštrukčná výška steny stavby – 3000mm

 • Rozmerové limity pre doplnky

 • – max. výška garážovej brány – 2750mm (pri výške steny 3000mm)
  – min. vzdialenosť od kraja steny pre konštrukčný otvor na dvere, okno, svetlík, vata – 200mm
  – min. vzdialenosť konštrukčného otvoru od spodnej hrany steny – 50mm
  – max. rozmer konštrukčného otvoru na dvere – 1200x2000mm
  – min. rozmer konštrukčného otvoru – 300x300mm
  – min. hĺbka stavby pre osadenie garážových brán s pohonom – 3560mm

Môžete si svojpomocne upraviť domček na víkendovú chatku, ale nemôže slúžiť na bývanie v zmysle rodinného domu a jeho celoročného ubytovania. Na to naše stavby nie sú navrhnuté ani určené.

Áno. Je potrebné nás o tom vopred informovať, aby sme mohli upraviť konštrukciu strechy pre zvýšenú nosnosť.

Navrhnite si vlastnú stavbu v našom konfigurátore

Tvoríme v rôznych štýloch, orientujeme sa v moderných technológiách a materiáloch a v design trendoch ideme s dobou.

Nakonfigurovať si vlastnú stavbu
konfig foto oika

Poďte do toho s nami

Sauna s více terasou a pergolou

Chcem si navrhnúť vlastnú stavbu a získať cenovú ponuku

Chcem navštíviť váš showroom a vidieť realizácie naživo

person

Potrebujem poradiť alebo hľadám odpoveď na svoju otázku