arrowclosecontact-emailcontact-phoneemail-bulkyemaillong-arrowmarkerpenphone-bulkyphoneplayquestionmarkquotesearch

Ako vybrať garáž na motorku?

Ako vybrať garáž na motorku?

Asi len ťažko by sme hľadali motorkára, ktorý okrem slobodnej jazdy nenašiel aj zaľúbenie v starostlivosti o svoj jednostopý klenot. Pokiaľ medzi ne patríte tiež, najskôr poznáte ten celkom nepríjemný pocit, keď motorka musí nocovať vonku, alebo ešte horšie, rovno na ulici. Parkovanie motorky vonku stroju rozhodne nesvedčí. Ideálnym riešením je samozrejme garáž na motorku. Dnes si o možnostiach bezpečného skladovania motoriek povieme viac.

Najmä ak bývate v staršom dome s garážou, najskôr sa vám musí zdať, ako by sa garáž počas uplynulých desaťročí zmenšila. V skutočnosti sa samozrejme neustále zväčšujú autá. Takže zatiaľ čo pred 40 rokmi ste do garáže pohodlne uskladnili svoju Škodu, motorku a ešte hromadu náradia, dnes už auto v priestore zaberá toľko miesta, že ostatná výbava garáže sa musela smrsknúť na úzky regál s náradím. O mieste na uskladnenie motorky samozrejme nemôže byť reč. Ako z toho von?

Samostatná garáž pre motorku: keď to v klasickej garáži nejde

Ideálnym riešením môže byť samostatná garáž pre motorku. Dnes na trhu bez problémov zaobstaráte špeciálnu garáž pre motorku. Môžete teda získať praktický priestor na uskladnenie motorky bez toho, aby ste boli nútení zložito rozširovať existujúcu garáž. Plechová garáž na motorku je priestorovo úsporná stavba, ktorá môže byť vďaka šikovnému riešeniu vjazdu motorky len o niečo málo väčšia ako samotný stroj. Stačí iba predným kolesom nabehnúť do pojazdového mechanizmu a motorku zasunúť na koniec garáže. Rovnako ľahko potom motorku opäť vysuniete.

V prípade, že ste manuálne zruční, samozrejme sa ponúka aj stavba garáže na motorku svojpomocne. Zvoliť môžete klasiku v podobe dreva, ktorá bude za všetkých okolností vyzerať dobre, alebo ísť cestou nenáročného a bezúdržbového plechu. Riešením je samozrejme aj murovaná garáž. Drevo a tehly predstavujú priaznivejšie, pevnejšie, ale zároveň aj nákladnejšie varianty. Plechová garáž vás nebude stáť toľko peňazí a zároveň pôjde o mobilnú a ľahko rozobrateľnú stavbu.

Úplne najjednoduchšou cestou k zaobstaraniu garáže na motorku je plachtová garáž. Jej stavba je veľmi jednoduchá, nezaberie vám príliš času a samotné obstaranie podobnej garáže je pomerne lacné. Výsledkom však bude plachtový prístrešok, ktorý pre mnohých nemusí predstavovať ideálne riešenie. Pri plachtovej garáži však musíme myslieť na zdanlivé detaily, ktoré by vás mohli dostať do problémov. Plachta sa napríklad nesmie dostať do kontaktu s rozžeraveným výfukom.

Zatiaľ čo plachtovú a plechovú garáž na motorku môžete kúpiť vo forme stavebnice, s drevenou a murovanou stavbou si najskôr budete musieť poradiť sami. Na internetových fórach sa však nachádza množstvo kvalitných návodov, ktoré vám so stavbou pomôžu. Pri plechovej garáži je to na vás. Môžete ísť cestou obstarania hotovej stavebnice s pojazdovým mechanizmom, alebo nakúpiť materiál a pustiť sa do projektu po vlastnej osi.

Priestranná garáž pre auto aj motorku je najlepším riešením!

Najpohodlnejšiu cestu predstavuje mať všetky motorové kone zaparkované pod jednou strechou. Ideálnym riešením je preto veľká garáž, do ktorej pohodlne schováte ako auto, tak aj motorku. Nemusíte pritom nutne siahnuť po garáži pre dve autá s dvoma samostatnými vjazdmi. K dispozícii totiž máte aj garáž so širokými bránami, v ktorej nájde svoje miesto nielen auto a motorka, ale aj ďalšia nevyhnutná výbava ako napríklad záhradná kosačka alebo náradie. Pokiaľ budete pri výbere veľkosti garáže skutočne veľkorysí, zmestí sa do nej napríklad aj ponk so všetkými nevyhnutnosťami, ktoré by v dielni nemali chýbať. Takýto priestor si potom zaslúži porozmýšľať nad dômyselným usporiadaním priestoru, vrátane rozmiestnenia štýlových garážových dekorácií. V priestrannej garáži môžete svoju motorku nechať pohodlne zaparkovanú celú zimu bez toho, aby ste pociťovali nedostatok miesta na parkovanie auta.

Modulárne garáže môžu byť tiež vykurované. Počas zimy tak svoju motorku môžete na ďalšiu sezónu pripravovať pekne v teple. U nás si môžete nakonfigurovať ideálnu garáž do najmenších detailov. Vyberiete si typ strechy, farbu fasády či presný rozmer garáže. Úplne bezúdržbovú stavbu potom postavíme za vás.

V prípade, že máte garáž už postavenú a na ďalšiu zásadnú rekonštrukciu či jej rozširovanie nemáte ani pomyslenie, máme riešenie aj pre vás. Tým môže byť praktický záhradný domček, ktorý príde vhod napríklad počas zimovania motorky, kedy viete, že stroj bude niekoľko mesiacov odpočívať, a preto nemusí byť dokonale prístupný. Aj tu platí, že záhradným domčekom nielen, že získate priestor na garážovanie motorky, ale aj účelnú záhradnú stavbu, ktorej benefity budete oceňovať denne. Záhradný domček nakonfigurovaný úplne podľa vašich predstáv sa totiž môže stať aj garážou pre kosačku, záhradný nábytok a ďalšiu hromadu náradia a vybavenia, ktoré na záhradách využívame.

Do úplne novej dimenzie posúva záhradný domček jeho spojenie s pergolou, ktoré u nás nie je žiadny problém. Naopak môžete veľmi ľahko získať luxusné posedenie spojené s veľkolepým úložným priestorom, v ktorom môžete mať po ruke napríklad gril. Aj v prípade záhradného domčeka je úplnou samozrejmosťou jeho bezúdržbovosť, ktorú zaisťuje kvalitná pozinkovaná oceľ. Napriek tomu vďaka páčivej fasáde, ktorej farba je samozrejme len na vás, nikto nespozná, že ide o kovovú stavbu.

Záhradný domček, rovnako ako modulárna garáž môže na vašej záhrade pod rukami skúsených montérov vyrásť počas jedného dňa, a to bez použitia ťažkej techniky. Nemusíte sa teda obývať situácie, keď nemotorné stroje poškodia záhradu.

medallion

Potrebujete poradiť?

Neviete si rady s výberom? Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Poďte do toho s nami

Sauna s více terasou a pergolou

Chcem si navrhnúť vlastnú stavbu a získať cenovú ponuku

Chcem navštíviť váš showroom a vidieť realizácie naživo

person

Potrebujem poradiť alebo hľadám odpoveď na svoju otázku