arrowclosecontact-emailcontact-phoneemail-bulkyemaillong-arrowmarkerpenphone-bulkyphoneplayquestionmarkquotesearch

Materiály pre záhradné fínske sauny

Materiály s ktorými pracujeme

Vyberáme to najlepšie na trhu

Naším cieľom je ponúkať záhradné sauny, ktoré sú nielen esteticky krásne, ale aj vysoko kvalitné a odolné.

Pri vývoji našich záhradných sáun oika® sme sa zamerali na tri kľúčové faktory: skladbu konštrukcie, kvalitu materiálov a ich spracovanie.

Bezpečnosť a životnosť našich sáun sú pre nás prioritou, a preto sme starostlivo vyberali kvalitné materiály, ktoré sú odolné a ponúkajú celkový pocit materiálnej hodnoty. Naše sauny sú navrhnuté tak, aby vydržali dlhú dobu a nepotrebovali žiadnu zvláštnu údržbu.

Zároveň kladieme dôraz na precízne spracovanie, ktoré nám umožňuje využiť maximum zo všetkých materiálov a dosiahnuť luxusný vzhľad s dokonalým dôrazom na každý detail. Bez premyslenej skladby konštrukcie by však ani použitie najkvalitnejších materiálov a najprecíznejšie spracovanie nebolo dostačujúce na dosiahnutie vynikajúcej kvality zážitku.

Vďaka našim vysokým štandardom a starostlivému prístupu k výrobe sáun môžeme zaručiť, že naše produkty budú poskytovať spokojnosť a radosť po mnoho rokov.

Exteriér

Strecha a vstup

Atika

  1. Pohľadový PVC povrch
  2. Žiarovo zinkovaný oceľový profil
  3. Vnútorný antikorózny náter

Trapézová strešná krytina

Trapezová strešná krytina z pozinkovanej ocele je považovaná za kvalitný materiál pre strechy.

Vysoká odolnosť proti korozívnym vplyvom prostredia, z nej robí trvanlivý materiál pre strešné krytiny, je schopná zniesť vysoké množstvo zrážok, vetra, snehu a iných vplyvov počasia.

Je ľahká a ľahko sa prispôsobuje tvaru strechy. Je tiež ľahko deliteľná a formovateľná, čo uľahčuje inštaláciu a umožňuje prispôsobenie rôznym strešným konfiguráciám.

Široká ponuka farieb

Medzi veľmi podstatné výhody patrí moderný estetický vzhľad. Vďaka širokej škále farebných možností je možné ju prispôsobiť rôznym dizajnovým štýlom a farebným kombináciám.

 

 

Technická schéma krytiny

 

Hliníkové dvere 

Hliníkové dvere sa používajú do sauny z dobrých dôvodov. Hliník je veľmi odolný a môže znášať vysoké teploty, ktoré sú bežné v saune. Vďaka tomu sú hliníkové dvere trvanlivé a odolné voči deformáciám, ktoré by mohli vzniknúť pri opakovanom vystavení vysokým teplotám.

Ďalej, hliníkové dvere majú tiež výhodu v tom, že sú ľahké a ľahko sa ovládajú. To znamená, že sú ľahko otvárateľné a zatvárateľné, čo je dôležité pre udržovanie teploty a pre vstup a výstup z sauny.

Nakoniec, hliníkové dvere do sauny sú taktiež esteticky príjemné a dajú sa ľahko prispôsobiť dizajnu sauny. Sú k dispozícii v 7 rôznych farbách rámov, a 3 farbách presklenia, takže je možné ľahko nájsť dvere, ktoré budú vyhovovať konkrétnym požiadavkám a vkusu.

 

Farby dverí a rámu podľa RAL:

7016, 8004, 8017, 8019, 9005, 9006, 9010

 

Farby presklenia:

grafitová, hnedá, číra

Dvere z tvrdeného skla

Dvere z tvrdeného skla sú populárnou voľbou pre dvere do sauny. Tvrdené sklo je silné a odolné voči teplotným výkyvom, čo z neho robí vhodný materiál na použitie v saunách. Dvere z tvrdeného skla sú ľahko udržovateľné a umývateľné, čo je dôležité pre zachovanie hygieny v saune. Navyše umožňujú priechod svetla a vytvárajú príjemnú atmosféru v saune. Tvrdené sklo tiež dáva dojem priestornejšieho priestoru a umožňuje používateľom vidieť do a z sauny, čo môže byť užitočné v prípade, že je potrebné udržiavať očný kontakt s ostatnými ľuďmi v saune. Dvere z tvrdeného skla sú esteticky atraktívne a môžu byť dodané v 3 rôznych farebných prevedeniach.

 

Farby skla:

grafitová, hnedá, číra

Exteriér

Fasádne povrchy

Kompozitový fasádny obklad z prémiových širokých dosiek. Kompozit je kvalitný a trvanlivý vďaka svojmu zloženiu, pretože je vyrobený z viacerých vrstiev materiálov, ako sú drevené vlákna, živice a rôzne minerálne plnivá. Tieto vrstvy sú spojené za vysokej teploty a tlaku, čo vytvára veľmi pevný a odolný materiál.

Má vynikajúce vlastnosti, ako je odolnosť voči poveternostným vplyvom, UV žiareniu, hnilobe a plesniam. Je veľmi odolný voči mechanickému poškodeniu a nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Je kvalitný a trvanlivý, čo z neho robí populárnu voľbu pre modernú architektúru.

Kompozitový fasádny obklad taktiež umožňuje rôzne dizajnové možnosti a je v ponuke v 4 farbách. Môžete si vybrať, či chcete dosky ukladať horizontálne alebo vertikálne.

 

Farby:

antracit, gray, redwood

teak

 

Možnosti uloženia dosiek:

horizontálne, vertikálne

Kompozitové úzke laty

Kompozitový fasádny obklad s úzkymi premiovými latami ponúka moderný a luxusný vzhľad fasády vonkajšej sauny. Čisté línie a jednoduchosť obkladu v kombinácii s jemnými detailmi lát vytvárajú nadčasový a elegantný dizajn. Laty umožňujú mnoho dizajnových možností, ako je vertikálna či horizontálna orientácia “drážok” a kombinácia farieb pre každú stenu zvlášť, čo umožňuje vytvoriť jedinečný vzhľad saunového domčeka. Kompozitový fasádny obklad s úzkymi prémiovými latami je teda skvelou voľbou pre modernú architektúru, ktorá kladie dôraz na čistý a jednoduchý dizajn

 

Farby:

antique, ecru, graphito

gray, teak

 

Možnosti uloženia dosiek:

horizontálne, vertikálne

Falcovaná oceľová fasáda

Falcovaná oceľová fasáda ponúka používateľom vysokú kvalitu a trvanlivosť. Je odolná voči poveternostným vplyvom, UV žiareniu, a ľahko sa udržuje. Falcovaná oceľová fasáda má tiež moderný vzhľad a je veľmi žiadaná pre svoju schopnosť ľahko kombinovať s inými materiálmi, ako sú drevo alebo kompozit, čo umožňuje vytvárať unikátne designové kombinácie pre moderné zástavby rodinných domov. Vďaka jej všestrannosti a atraktívnemu vzhľadu, je falcovaná oceľová fasáda veľmi populárnou voľbou pre modernú architektúru a stavby.

Pre svoju odolnosť, dlhú životnosť a bezúdržbovosť som museli túto možnosť zaradiť do našej ponuky.

 

Farby podľa RAL:

7016, 8004, 8017

8019, 9005, 9010

 

Možnosti uloženia:

vertikálne

Smrekové dosky

Drevo ako obkladový fasádny materiál je srdcovou záležitosťou pre vonkajší obklad vonkajšej sauny. Drevo prináša unikátny vzhľad a pocit, ktorý neponúkajú iné materiály. Drevo prináša do krajiny prírodný a tradičný prvok, ktorý je v súlade s architektúrou tradičnej záhrady.

Druhou výhodou je schopnosť dreva prispôsobiť sa okolitému prostrediu. Ponúkame možnosť tónovania až do 13 rôznych odtieňov, čo umožňuje vytvoriť mnoho variácií, ktoré dokážu dokonale zladiť s okolím.

Trvanlivosť dreva, najmä keď je správne ošetrené, môže dosiahnuť desiatky rokov. Okrem toho drevo ako prírodný materiál dokáže prirodzene regulovať vlhkosť a vytvárať príjemnú mikroklímu, čo z nej robí vhodný materiál v miestach, kde chcete relaxovať a robiť niečo pre svoje zdravie

 

Farby podľa odtieňov dreva:

breza, dub, eben

palisander, tmavý palisander

(ostatná ponuka: červený smrek, jedlová zeleň, gaštan, lipa, mahagón, orech, pínia, teak)

 

Možnosti uloženia:

horizontálne

Vonkajšie bodové svetlá

Vonkajšie bodové svetlá sú ideálnym doplnkom pre exteriér vašej sauny, pretože svojim minimalistickým dizajnom dokážu elegantne doplniť vzhľad vášho vonkajšieho priestoru bez rušivého vplyvu na celkový dojem. Bodové svetlá navyše zvyšujú bezpečnosť v zimných mesiacoch, kedy sa čoskoro stmieva, a vytvára príjemnú atmosféru. V prípade záujmu je tiež možné ponechať iba elektroinštaláciu pre vlastnú voľbu svetiel, ktoré už v exteriéri používate. Celkovo teda ponúkame komplexné riešenie na osvetlenie vašej sauny a jej okolia.

 

Interiér

Vyberte obloženie vnútorných stien

Osika

Osika je skvelým materiálom pre interiéry sáun. Jedným z najvýznamnejších dôvodov na jeho použitie je jeho prírodná vôňa, ktorá sa uvoľňuje pri zahrievaní a má relaxačné účinky. Osika tiež obsahuje silice, ktoré majú antiseptické vlastnosti a pomáhajú udržiavať hygienu v saune.

Ďalšou výhodou osiky je jej schopnosť regulovať vlhkosť a teplotu v saune, čo prispieva k pohodlnejšiemu a účinnejšiemu saunovaniu. Osika má taktiež príjemný vzhľad a textúru, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru a zároveň dodávajú saune unikátny vzhľad.

Treba však dodať, že osika patrí medzi drahšie dreviny.

Thermo osika

Thermo osika je špeciálne tepelne upravená osika, ktorá má niekoľko výhod oproti bežnej osice. Vďaka tepelnej úprave má vyššiu stabilitu a odolnosť voči vlhkosti a teplotným výkyvom, čo ju robí ideálnym materiálom pre sauny. Navyše sa pri tepelnej úprave odstráni živica, čo znižuje riziko vznietenia a zlepšuje zdravotné vlastnosti dreva. Thermo osika má aj krásnu, tmavšiu farbu a výrazné prúžky, čo dodá interiéru sauny zaujímavý vzhľad. Celkovo sa dá teda povedať, že thermo osika je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú kvalitný a esteticky pôsobivý materiál pre svoju saunu.

Smrek

Smrek je obľúbeným materiálom pre interiéry sáun kvôli svojim prírodným vlastnostiam. Jeho drevo je mäkké a má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Okrem toho má príjemnú vôňu a vytvára príjemnú atmosféru, ktorá podporuje relaxáciu a regeneráciu. Jeho jemná štruktúra taktiež umožňuje ľahkú údržbu a čistenie, čo je dôležité pre udržanie hygienických štandardov v saune. Celkovo možno teda povedať, že smrek je ideálny materiál pre interiéry sáun, pretože spája estetiku, trvanlivosť, údržbu a príjemnú atmosféru.

LED osvetlenie s RGB ovládačom

Vylepšite svoj saunový zážitok vďaka nášmu špeciálnemu LED podsvieteniu! Tieto moderné osvetlenie sú umiestnené v laviciach a prepojené so stenami, čo vytvára úplne unikátnu atmosféru v priebehu saunovania. A najlepšie je, že môžete voliť z celej škály farieb vďaka stupnici RGB, takže si môžete dokresliť tú správnu náladu, ktorú potrebujete pre svoj saunový rituál.

Saunová pec

Saunové pece sú naozaj srdcom sauny a saunového rituálu. Tieto pece sú zodpovedné za vytvorenie tepla a vlhkosti v saunovej miestnosti, ktoré sú zásadné pre saunový zážitok. Kvalitné saunové pece zaisťujú rovnomerné rozloženie tepla po celej saune a rýchle zahriatie miestnosti na požadovanú teplotu. Saunové pece sú tiež často doplnené o kamene, ktoré slúžia ako zásobník tepla a umožňujú udržiavať stabilnú teplotu v saune. Kamene sa nahrejú a udržujú teplo, takže vytvárajú intenzívnu a príjemnú saunovú atmosféru

 

Huum je renomovaná značka v oblasti saunových pecí a ich kvalita je vo všeobecnosti veľmi vysoká. Pec Huum je vyrobená z prvotriednych materiálov a vyznačuje sa moderným dizajnom, vysokou účinnosťou a vynikajúcou funkčnosťou. Huum pece sú vyrobené z uhlíkovej ocele alebo nerezovej ocele, čo zaručuje vysokú odolnosť a dlhú životnosť. Vďaka využitiu najnovších technológií sú Huum pece energeticky úsporné a ľahko ovládateľné, takže vám poskytnú perfektný saunový zážitok. Saunové pece Huum sú jednou z najlepších volieb pre tých, ktorí hľadajú kvalitnú a spoľahlivú pec pre svoju saunu.

 

Harvia je jedna z popredných značiek v oblasti saunových pecí a ich kvalita je vysoká. Harvia vyrába širokú škálu saunových pecí rôznych veľkostí a výkonov pre rôzne typy sáun. Pec Harvia je vyrobená z prvotriednych materiálov, vrátane nerezovej ocele, čo zaručuje vysokú odolnosť a dlhú životnosť. Harvia pece sú navrhnuté tak, aby poskytovali optimálny výkon a dokonalý saunový zážitok. Vďaka špičkovým technológiám sú Harvia pece energeticky úsporné a ľahko ovládateľné. Výrobca ponúka aj širokú škálu doplnkov a príslušenstva, ktoré vám umožnia prispôsobiť si pec vašim potrebám a prianiam. Celkovo možno povedať, že saunové pece Harvia sú kvalitnou a spoľahlivou voľbou pre vašu saunu.

Ovládanie

Integrované ovládanie saunových pecí je spôsob ovládania teploty a ďalších funkcií sauny pomocou ovládacieho panelu umiestneného priamo na saunových peciach. Skladá sa z digitálneho displeja a tlačidiel na nastavenie teploty a času. Niektoré ovládanie umožňujú aj programovanie saunového rituálu.

 

Ovládanie sauny ovládačom na stene sauny je klasickou formou ovládania, ktorá umožňuje ľahké ovládanie teploty a času v saune. Ovládač sa umiestňuje na stenu sauny a obsahuje tlačidlá pre nastavenie teploty a času. Jednoduché ovládanie na stene sauny je výhodné pre tých, ktorí preferujú tradičné ovládanie a nechcú zložité funkcie.

 

Wi-Fi ovládanie sauny je moderný spôsob ovládania teploty a funkcií sauny pomocou vášho chytrého zariadenia, ako sú napríklad chytré telefóny alebo tablety. Na ovládanie sauny je nutné mať pripojenie k internetu a nainštalovať aplikáciu na ovládanie sauny. Wi-Fi ovládanie sauny umožňuje ovládanie sauny z akéhokoľvek miesta, kde máte pripojenie na internet, čo je výhodné najmä pre majiteľov druhého domu alebo pre tých, ktorí cestujú.

medallion

Potrebujete poradiť?

Stále neviete akú saunu si vybrať? Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Poďte do toho s nami

Sauna s více terasou a pergolou

Chcem si navrhnúť vlastnú stavbu a získať cenovú ponuku

Chcem navštíviť váš showroom a vidieť realizácie naživo

person

Potrebujem poradiť alebo hľadám odpoveď na svoju otázku