arrowclosecontact-emailcontact-phoneemail-bulkyemaillong-arrowmarkerpenphone-bulkyphoneplayquestionmarkquotesearch

Kovové lamelové pergoly - najlepšie riešenie pre záhradné posedenie

Kovové lamelové pergoly – najlepšie riešenie pre záhradné posedenie

Ak radi posedávate vonku na svojej záhradke, pravdepodobne sa nezaobídete bez pergoly. Nenáročná záhradná stavba vám môže poskytnúť tieň počas sparných dní a zároveň ochrániť pred náhlym dažďom. Vďaka možnosti vykurovania si navyše môžete vďaka pergole predĺžiť sezónu až o niekoľko týždňov. Akú pergolu ale zvoliť? Dnes si povieme viac o moderných kovových pergolách s lamelami. Ak vás zaujímajú skôr drevené pergoly, môžete si o nich prečítať viac v našom skoršom článku.

Praktická kovová pergola

Keď sa povie kovová pergola, zrejme si mnoho z nás predstaví ťažkopádnu konštrukciu, ktorú najskôr na záhrade poskladal nejaký kreatívny majster. Vôbec to ale nemusí byť pravda. Kovová pergola je totiž nanajvýš moderným riešením, ktoré sa teší stále väčšej obľube. Súhrnné označenie kovová totiž v sebe skrýva dômyselné materiály, ktoré vynikajú nesmierne dlhou životnosťou a sú prakticky bezúdržbové. Toto je najväčšia výhoda oproti dreveným pergolám, ktoré z času na čas nejakú starostlivosť vyžadujú. Kovové pergoly raz postavíte a viac sa o ne už starať nemusíte. A z čoho konkrétne sú vyrobené? Železná pergola totiž zrejme nebude tým pravým riešením. Skutočne múdre riešenie totiž vyžaduje dômyselnejšie materiály.

Hliníková alebo oceľová pergola?

Často ide o hliník, ktorý je ľahký, ale zároveň odolný. Trendom sú ale v poslednej dobe predovšetkým oceľové pergoly s pozinkovanou úpravou. Ide o materiál dôkladne preverený automobilovým aj leteckým priemyslom, na ktorý je skutočne spoľahnutie. Oceľová pergola je k dostaniu v nespočetnom množstve prevedení, rozmerov, farieb a ďalších voliteľných prvkov, aby si tú najvhodnejšiu mohol vybrať skutočne každý. O tom sa napokon môžete presvedčiť v našom prepracovanom konfigurátori. A kto túži po skutočnom pohodlí, môže zvoliť takzvanú bioklimatickú pergolu. Ide o prístrešok, ktorého strecha je tvorená posuvnými lamelami, ktoré sa môžu prispôsobovať podľa aktuálnych podmienok. Viac si o tom povieme trochu nižšie.

Kovový design pergoly sa výborne hodí predovšetkým k novostavbám. Tu nie je čo riešiť. Svoju novú pergolu môžete tiež pristaviť priamo k stene domu alebo našej montovanej garáži a vytvoriť tak prirodzený prechod. Akoby pergola z ocele bola v pláne už od samotného počiatku stavby. Vedľa však s týmto typom záhradného prístrešku nešliapnu ani majitelia starších domov. Tu je ale potrebné voliť s citom a brať ohľad na zachovanie rázu vášho domu. V oboch prípadoch ale platí, že stavba kovovej pergoly je veľmi jednoduchá. Tím profesionálov ju zvládne počas jedného dňa. Navyše na to nepotrebuje ťažkú techniku. Nemusíte sa tak báť, že by vám bager alebo nákladné auto rozjazdilo trávnik či okrasné záhony.

Kovová pergola? Jedine s lamelami

Možno to poznáte. Niekedy by ste na seba radi nechali trochu zasvietiť slniečko. Inokedy je ale príliš ostré a na druhý deň zase záhradu skrápia prehánky. Pevná strecha síce ochráni pred dažďom a ostrým slnkom, ale lúče neprepustia nikdy. Pergoly s lamelami ponúkajú nanajvýš elegantné riešenie. Strecha je totiž tvorená lištami, ktoré sa dajú naklápať podľa potreby. V sparnom lete, alebo za dažďa môže byť strecha zacelená úplne, zatiaľ čo pri vlahom dni na seba môžete nechať svietiť slnko. Práve toto je hlavná výhoda lamelovej pergoly. Cena týchto typov prístreškov je o niečo vyššia. Je ale potrebné pamätať na to, že lamelové hliníkové alebo oceľové pergoly vám poskytnúť skutočne prvotriedny komfort.

Alternatívou k lamelovej pergole môžu byť posuvné pergoly. Cena je opäť o niečo vyššia a ide o kovovú alebo pokojne drevenú konštrukciu, ktorá disponuje zaťahovacou strechou. Posuvné lamelové pergoly poskytujú prakticky rovnakú výhodu. Strecha je ale buď odkrytá, alebo zatiahnutá. Nemáte tu možnosť voľby polootočených lamiel, ktoré budú vrhať iba čiastočný tieň. Posuvná pergola je však riešenie, ktoré bude fungovať aj s drevenou konštrukciou.

medallion

Potrebujete poradiť?

Stále neviete aký prístrešok si vybrať? Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Poďte do toho s nami

Sauna s více terasou a pergolou

Chcem si navrhnúť vlastnú stavbu a získať cenovú ponuku

Chcem navštíviť váš showroom a vidieť realizácie naživo

person

Potrebujem poradiť alebo hľadám odpoveď na svoju otázku