arrowclosecontact-emailcontact-phoneemail-bulkyemaillong-arrowmarkerpenphone-bulkyphoneplayquestionmarkquotesearch

Je lepšia mobilná alebo klasická garáž na auto?

Je lepšia mobilná alebo klasická garáž na auto?

Priestranná garáž je bezpochyby snom každého motoristu. Na komfort v podobe skladovania vozidla v garáži je skrátka príliš ľahké si zvyknúť. Garážované vozidlo ochránite pred nepriaznivým počasím, ktoré pre auto môže panovať ako v lete, tak aj v zime. V chladnej časti roka nemusíte k autu vychádzať skôr, aby ste vozidlo očistili od snehu a aspoň trochu vykúrili. Garáž jednoducho do života majiteľa auta prináša značné pohodlie. Nie každý má však možnosť parkovať svoje auto v garáži. V takom prípade prichádzajú na rad najrôznejšie alternatívy. V dnešnom článku si práve o nich povieme viac. Ide skutočne o plnohodnotné riešenie, ktoré dokáže nahradiť klasickú garáž?

Aj mobilné garáže a prístrešky pre auto môžu dobre poslúžiť

Garáž na auto totiž nemusí byť nutne murovaná, drevená alebo kovová. Na trhu existuje veľké množstvo ďalších riešení, ktoré oceníte napríklad na cestách. Práve toto je prípad mobilnej garáže. Plachtovú garáž na auto najskôr so sebou nebudete voziť na každý výlet. Oceľová konštrukcia, ktorá je nevyhnutnou súčasťou mobilných garáží, totiž obvykle váži niekoľko desiatok kilogramov. Samotný proces zostavenia skladacej garáže je síce celkom jednoduchý, avšak vždy bude pomerne zdĺhavý. Zaberie asi dve hodiny. Skladacia garáž na auto môže byť ideálna napríklad pre majiteľov veľmi cenných áut, predovšetkým veteránov. Pokiaľ svoje poklady vozia na najrôznejšie prehliadky, môžu so sebou pomerne jednoducho zbaliť aj konštrukciu, ktorá vozidlo spoľahlivo ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Prenosná konštrukcia môže poslúžiť aj na zazimovanie auta bez garáže.

Prenosná garáž na auto môže nájsť svoje miesto aj na záhrade. Ide totiž o cenovo veľmi dostupné riešenie, ktoré v tomto smere poslúži takmer rovnako dobre ako klasická garáž. Samozrejme ide o kompromisnú voľbu. Takú garáž napríklad nikdy nevykúrite a najskôr si v nej ani nezariadite dielňu. Skrátka vždy pôjde len o plachtu s oceľovou konštrukciou na ochranu vozidla pred počasím. Žiadnu ďalšiu pridanú hodnotu tu nehľadajte.

Veľkú však výhodu predstavuje mobilita. Napríklad pokiaľ trávite časť roka na chate, môže byť plátená garáž na auto zaujímavým riešením. Na začiatku leta svoju mobilnú garáž zbalíte, zostavíte pri chate, aby ste ju po niekoľko mesiacov späť opäť zložili a presunuli k domovu alebo schovali v kôlni na chate.

Pri práve popísanom príklade, keď mobilná garáž pre auto jeho majiteľ využije len počas pobytu na chate, dáva zmysel tak ochrániť auto aj od zeme. Na tieto účely môže byť dobrým riešením podložka pod auto do garáže. Spojením plachtovej konštrukcie a podložky je možné vytvoriť solídny príbytok pre auto. Garáž to síce nebude plnohodnotná, ale aj napriek tomu poslúži dobre.

Klasickej garáži sa nič nevyrovná

Ukázali sme si, že plachtová garáž na auto v určitých situáciách môže poslúžiť pomerne dobre. Už teraz je vám však najskôr zrejmé, že klasická garáž je jednoducho nenahraditeľná. Nič iné vaše auto neochráni tak kvalitne a vám ako majiteľovi neposkytne podobný komfort. V klasickej garáži totiž okrem samotného vozidla uskladníte tiež všetko potrebné náradie, kosačku, kolesá alebo aj pracovné oblečenie. Garáž sa tiež môže ľahko premeniť na dielňu, ktorú v zime nebude problém vykúriť. Všetky tieto výhody vám mobilná plachtová garáž poskytne len veľmi ťažko.

Obstaranie klasickej garáže je pritom oveľa jednoduchšie, než by sa mohlo zdať. Garáž totiž môže na vašej záhrade vyrásť doslova počas jedného dňa, a to bez prítomnosti ťažkej techniky, ktorá by vám mohla poničiť záhradu.

Rozhodne pritom nepôjde o nevzhľadnú konštrukciu, ktorá by sa okamžite stala päsťou na oko. Moderné modulárne garáže si môžete prispôsobiť tak, aby čo najlepšie zapadli do okolia a perfektne ladili s domom.

Obrovskou výhodou týchto garáží je absolútna bezúdržbovosť. Vďaka využitiu kvalitných materiálov, lety preverených leteckým aj kozmickým priemyslom, vydrží vaša nová garáž bez akýchkoľvek zásahov. Nemusíte sa starať o náter ani starať sa o strechu. K dispozícii máte najrôznejšie rozmery, ktoré obsiahnu malé garáže pre jedno auto, rovnako ako väčšie garáže pre 2 autá.

Perfektným riešením môže byť napríklad garáž spojená s prístreškom. Garáže a prístrešky na auto si môžete do najmenšieho detailu nakonfigurovať úplne podľa svojho gusta. Okrem možnosti najrôznejších náterov a doplnkov určite oceníte aj možnosť voľby medzi pultovou a sedlovou strechou. Zaobstarať si plnohodnotnú garáž skrátka nikdy nebolo jednoduchšie.

medallion

Potrebujete poradiť?

Neviete si rady s výberom? Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Poďte do toho s nami

Sauna s více terasou a pergolou

Chcem si navrhnúť vlastnú stavbu a získať cenovú ponuku

Chcem navštíviť váš showroom a vidieť realizácie naživo

person

Potrebujem poradiť alebo hľadám odpoveď na svoju otázku