arrowclosecontact-emailcontact-phoneemail-bulkyemaillong-arrowmarkerpenphone-bulkyphoneplayquestionmarkquotesearch

Výklopné garážové brány

Ako také brány fungujú?

Výklopné garážové brány sú jednoduché a efektívne vo svojom princípe fungovania. Skladajú sa z dvoch hlavných častí: rámu, ktorý je pevne spojený s garážou, a samotného krídla brány. Na otvorenie sa krídlo brány jednoducho nakláňa vpred, vyčnieva von z garáže a tým umožňuje prístup. Potom, čo bolo využité, sa krídlo vráti späť do svojej pôvodnej polohy a zavrie.

Mechanizmus týchto brán môže byť buď ručný, kedy užívateľ fyzicky posúva krídlo, alebo automatický, kedy sa využíva elektrický pohon, ktorý umožňuje ovládanie pomocou diaľkového ovládača či tlačidla v garáži. Tento jednoduchý a spoľahlivý systém umožňuje jednoduché otváranie a zatváranie brány, či už manuálne, alebo s pomocou elektrického pohonu, čo prináša používateľom komfort a bezproblémové používanie.

V našej ponuke pri konfigurácii garáže nájdete brány popredného výrobcu Hörmann.

Je oceňovaný ako líder v odbore. Jeho vlastné vývojové centrá patria k tým najlepším na trhu vôbec. Vďaka neustálemu vývoju sa držia na špici nielen v oblasti garážových brán pre rodinné domy, ale poskytujú riešenia pre priemyselné odvetvia, kde sú nároky na stabilitu, bezpečnosť, spoľahlivosť, životnosť a odolnosť oveľa vyššia ako dokáže rodinné používanie kedy simulovať.

Špecifikácia

Hörmann Berry

Brány Berry sú vybavené širokou škálou bezpečnostných prvkov, ktoré sa starajú o ochranu užívateľov. Pružné ochranné kryty nad ramenami pák predstavujú jedinečný aspekt bezpečnostného vybavenia výklopných brán. Tieto kryty plne zakrývajú priestor okolo mechanizmov a efektívne minimalizujú riziko zranenia alebo zovretia.

Bezpečnostné štandardy sú pri výklopných bránach Hörmann tiež vysoké. Viacpružinový systém zaisťuje spoľahlivú ochranu proti pádu brány. Aj v prípade, že by sa jedna pružina poškodila, zvyšné pružiny stále plnia svoju funkciu, čo minimalizuje riziko úrazov. Vďaka malej vzdialenosti medzi vinutím pružín sú dokonca aj detské prsty takmer nedosiahnuteľné na zovretie.

Pri uzatváraní brány sa špeciálne tvarované rameno páky postará o to, aby sa brána tesne pritlačila na zárubňu a sama sa uzavrela, eliminujúc tak akékoľvek medzery medzi bránou a rámom. To zaisťuje dokonalé a tesné uzavretie brány po celom obvode.

Hörmann výklopné brány poskytujú vylepšenú ochranu proti vlámaniu. Unikátny spôsob zamykania pomocou otočnej závory pevne fixuje rohy brány na ráme, čo ich zabezpečuje oveľa efektívnejšie ako bežné západky. Vďaka tejto konštrukcii je prakticky nemožné vylomiť či vypáčiť vráta. Pre dodatočné zvýšenie bezpečnosti je možné použiť voliteľnú sadu pre samomontáž, ktorá umožní uzamknutie brány aj vo vrchnej časti.

Povrch Pearlgrain, motív 902

Povrch Pearlgrain je typ povrchovej úpravy, ktorá vytvára jemný a elegantný vzhľad s efektom perlete. Táto úprava vytvára matný povrch s jemnými, drobnými reliéfnymi vzormi, ktoré dodávajú materiálu textúru podobnú perlete či matnému saténu. Povrch “Pearlgrain” je obvykle hladký na dotyk, avšak vizuálne poskytuje jemnú štruktúru, ktorá pridáva na estetickom pôvabe a dizajnovom vzhľade povrchu. Táto povrchová úprava dodáva im sofistikovaný a moderný vzhľad.

Farby povrchu Pearlgrain

Štandardnú ponuku tvorí:

antracit RAL 7016, biela RAL 9016, hnedá RAL 8028

 

Ponuka rozmerov:

v základnej ponuke máme rozmer šírky 2500 mm

Elektrické pohony

Ovládanie

Okrem manuálneho ovládania môžete zvoliť otváranie pomocou elektrického motora.

Motor SupraMatic E série 4

Moderný pohon pre garážové brány sa blýska novou generáciou technológií. S malým diaľkovým ovládačom HSE 4 BS a integrovaným Bluetooth® prijímačom, môžete ovládať vaše brány cez mobilnú aplikáciu. Ale najzaujímavejšou možnosťou je použitie aplikácie Hörmann BlueSecur, ktorá je určená pre chytré telefóny.

SupraMatic E 4. generácie je skutočným špičkou v oblasti pohonov. Má superrýchle otváranie, LED osvetlenie s 20 LED diódami, nízkou spotrebou a inteligentné ovládanie. Jeho kryt je kombináciou ušľachtilej ocele a čierneho plastu s pozinkovanou oceľovou základňou, ktorá slúži na ukotvenie celého pohonu. Na kryte pohonu je displej pre komunikáciu, ovládacie tlačidlá a 20 LED svetielok, ktoré slúžia na osvetlenie garáže.

Novou možnosťou je prepojenie s systémom SMART HOME cez rozhranie HCP. To umožní kompletnú integráciu pohonu do vášho domáceho systému a ľahké ovládanie celej garáže. S týmto moderným pohonom budete mať všetko, čo si dnešná doba žiada – rýchlosť, efektivitu, inteligentné ovládanie a štýlový dizajn.

medallion

Potrebujete poradiť?

Stále neviete akú garáž si vybrať? Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Poďte do toho s nami

Sauna s více terasou a pergolou

Chcem si navrhnúť vlastnú stavbu a získať cenovú ponuku

Chcem navštíviť váš showroom a vidieť realizácie naživo

person

Potrebujem poradiť alebo hľadám odpoveď na svoju otázku