arrowclosecontact-emailcontact-phoneemail-bulkyemaillong-arrowmarkerpenphone-bulkyphoneplayquestionmarkquotesearch

Sekčné garážové brány

Ako tieto brány fungujú?

Sekčné garážové brány sú skladacie brány skladajúce sa z niekoľkých vodorovných panelov, ktoré sa pohybujú po dráhe smerom nahor a zanorí sa pod strop garáže. Týmto panelom sa hovorí sekcia a sú prepojené pomocou pántov a posuvných kolíkov. Tieto panely sú vyrobené z ocele a sú vyplnené tepelne izolačným materiálom tzv. “PUR” (polyuretán – tvrdý termoplastický materiál/izolant), aby bola garáž čo najlepšie izolovaná. Na hornej strane každého panelu sú umiestnené tesniace lišty, ktoré zaistia tesné uzavretie medzi jednotlivými panelmi a zabraňujú tak vniknutiu vody, prachu alebo chladu do garáže.

Pohyb brány je zaistený dvojicou koľajníc umiestnených pod stropom garáže a vedených po obvode otvoru garáže. Na spodnej strane brány sú umiestnené kolieska, ktoré posúvajú brány po koľajniciach pri otváraní a zatváraní. Vďaka svojmu skladaciemu dizajnu zaberajú sekcionálne garážové brány minimálny priestor a neobmedzujú tak pohyb v garáži.

Ďalšou výhodou sekcionálnych garážových brán je ich jednoduché a pohodlné ovládanie. Môžu byť ovládané ručne pomocou madla alebo elektricky s pomocou diaľkového ovládača, čo je veľmi praktické, najmä pokiaľ sa v garáži nachádza viac vozidiel.

V našej ponuke pri konfigurácii garáže nájdete brány popredného výrobcu Hörmann.

Je oceňovaný ako líder v odbore. Jeho vlastné vývojové centrá patria k tým najlepším na trhu vôbec. Vďaka neustálemu vývoju sa držia na špici nielen v oblasti garážových brán pre rodinné domy, ale poskytujú riešenia pre priemyselné odvetvia, kde sú nároky na stabilitu, bezpečnosť, spoľahlivosť, životnosť a odolnosť oveľa vyššia ako dokáže rodinné používanie kedy simulovať.

 

Špecifikácia

Hörmann Renomatic

Ak hľadáte garážové brány, ktoré spájajú moderný dizajn s prvotriednou izoláciou, môže byť segmentový model s dvojstennými lamelami tou správnou voľbou pre vás. Tieto kvalitné lamely zaistia vynikajúce tepelno-izolačné schopnosti a tým udržia teplo vo vnútri vašej garáže, čo sa prejaví nižšími nákladmi na vykurovanie a tým aj znížením vašej ekologickej stopy.

Tento moderný dizajnový kúsok disponuje 8 lamelami, ktoré sú v ponuke v rôznych farebných prevedeniach pre moderný vzhľad alebo klasický prírodný, a dotvárajú tak príjemnú atmosféru. Preloženie lamiel potom navyše zaisťuje bezpečnosť a plynulý chod brány, takže sa nemusíte obávať náhlych zaseknutí či iných technických problémov.

Vďaka týmto vlastnostiam sa tieto garážové brány stanú nielen spoľahlivým pomocníkom pri zabezpečení vašej garáže, ale aj štýlovým prvkom, ktorý zvýrazní moderný dizajn vašej garáže.

Štandardnú ponuku tvoria dvojplášťové brány Renomatic (LPU 42), s povrchom Woodgrain s drážkou M a povrchom Planar s drážkou L, s ktorými stavíte na vynikajúcu, resp. veľmi dobrú tepelnú izoláciu. A okrem toho aj na zvýšenú stabilitu a tichý chod.

Povrch Woodgrain, drážka M

Povrch Woodgrain, ktorý nájdete na bránach s drážkou M, prináša prirodzený a autentický vzhľad, ktorý pripomína štruktúru rezu neopracovaného dreva. Jeho textúra je jemná a pravidelná, čo dokonale imituje prírodnú štruktúru dreva a zdôrazňuje jeho prirodzenú krásu.

Tento povrch tiež pomáha dať na obdiv robustnosť brány a ich pevnosť. Drevo je známe pre svoju vysokú odolnosť a trvanlivosť, a povrch Woodgrain tak prináša nielen prírodný vzhľad, ale aj pripomienku, že sa jedná o materiál, ktorý vydrží mnoho rokov.

Farby povrchu Woodgrain, drážka M

Štandardnú ponuku tvorí:

antracit, biela, hnedá

nočný dub, tmavý dub, zlatý dub

 

Ponuka rozmerov:

9 rozmerov v základnej ponuke od 2375 mm šírky až po 5000 mm

Povrch Planar, drážka L

Pokiaľ hľadáte dokonalú kombináciu jednoduchosti a elegancie pre vaše vráta, mali by ste sa určite pozrieť na povrch Planar. Tento hladký povrch je navrhnutý špeciálne pre brány s drážkou L a ponúka neuveriteľnú jemnosť a luxusný vzhľad.

Planar je k dispozícii v šiestich exkluzívnych farebných odtieňoch Hörmann Matt Deluxe, takže si môžete vybrať ten najvhodnejší pre vašu domácnosť. Tieto farby sú nielen krásne, ale aj veľmi trvanlivé a odolné voči poveternostným vplyvom.

Jeho hladký povrch dodá vašim vrátam sofistikovaný a moderný vzhľad. Kombinácia jeho luxusného vzhľadu a trvanlivosti z neho robí ideálnu voľbu pre vás, ktorí hľadáte výrobky, ktoré sú nielen esteticky príjemné, ale aj praktické.

S Planar bránou Hörmann Matt Deluxe si môžete byť istí, že váš domov bude vyzerať neuveriteľne a zároveň bude chránený pred vonkajšími vplyvmi.

Farby povrchu Planar, drážka L

Štandardnú ponuku tvorí:

antracit metalický, antracit sivý, zemný hnedá

hliník biely, hliník šedý, tmavý dub-orech

tmavý dub – rustikál, zlatý dub, dopravná biela

 

Ponuka rozmerov:

9 rozmerov v základnej ponuke od 2375 mm šírky až po 5000 mm

Elektrické pohony

Ovládanie

Okrem manuálneho ovládania môžete zvoliť otváranie pomocou elektrického motora

Motor SupraMatic E séria 4

Moderný pohon pre garážové brány sa blýska novou generáciou technológií. S malým diaľkovým ovládačom HSE 4 BS a integrovaným Bluetooth® prijímačom, môžete ovládať vaše brány cez mobilnú aplikáciu. Ale najzaujímavejšou možnosťou je použitie aplikácie Hörmann BlueSecur, ktorá je určená pre chytré telefóny.

SupraMatic E 4. generácie je skutočným špičkou v oblasti pohonov. Má superrýchle otváranie, LED osvetlenie s 20 LED diódami, nízkou spotrebou a inteligentné ovládanie. Jeho kryt je kombináciou ušľachtilej ocele a čierneho plastu s pozinkovanou oceľovou základňou, ktorá slúži na ukotvenie celého pohonu. Na kryte pohonu je displej pre komunikáciu, ovládacie tlačidlá a 20 LED svetielok, ktoré slúžia na osvetlenie garáže.

Novou možnosťou je prepojenie s systémom SMART HOME cez rozhranie HCP. To umožní kompletnú integráciu pohonu do vášho domáceho systému a ľahké ovládanie celej garáže. S týmto moderným pohonom budete mať všetko, čo si dnešná doba žiada – rýchlosť, efektivitu, chytré ovládanie a štýlový dizajn.

medallion

Potrebujete poradiť?

Stále neviete akú garáž si vybrať? Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Poďte do toho s nami

Sauna s více terasou a pergolou

Chcem si navrhnúť vlastnú stavbu a získať cenovú ponuku

Chcem navštíviť váš showroom a vidieť realizácie naživo

person

Potrebujem poradiť alebo hľadám odpoveď na svoju otázku