arrowclosecontact-emailcontact-phoneemail-bulkyemaillong-arrowmarkerpenphone-bulkyphoneplayquestionmarkquotesearch
skladba pultové strechy montovane garaze

Strešná krytina pre záhradné domčeky

Strešná krytina záhradného domčeka

Naše montované záhradné domčeky môžete konfigurovať s dvoma typmi striech – sedlovou a pultovou. Každá má svoje vlastné charakteristiky a účely.

V nasledujúcom popise sa zameriame na strechy záhradných domčekov a možnosti konfigurácie stropu a strechy. V každej ponuke na záhradný domček je vždy zahrnutá trapézová strešná krytina pre pultové strechy a plechové škridly pre sedlové strechy.

Cena krytiny už zahŕňa výber farby.

Štandardná nosnosť strechy je 125 kg/m2, ale pokiaľ si prajete vyššiu nosnosť, môžeme zvýšiť nosnosť až na 300 kg/m2.

Konštrukcia pultovej strechy záhradného domčeka

Rez stropu a strechy záhradného domčeka s pultovou strechou

Plochá strecha ponúka širší výber ukončenia stropu a strechy a tým aj vlastností a vzhľadu. Základom plochej strechy sú oceľové nosníky, ale tu sa môžete rozhodnúť medzi 3 rôznymi druhmi zakončenia stropu a strechy.

 1. Ukončenie iba strešnou krytinou naloženou na oceľových nosníkoch
 2. Zaobstarať strešnú krytinu zo spodnej časti antikondenzačnou fóliou DRIPSTOP, ktorá vie pracovať s prebytočnou vlhkosťou v interiéri
 3. Ako strop záhradného domčeka použiť THP izolačné panely. Toto riešenie poskytuje množstvo bezkonkurenčných výhod a patrí medzi najobľúbenejšie riešenia našich klientov.

Trapézová strešná krytina

Trapezová strešná krytina z pozinkovanej ocele je považovaná za kvalitný materiál pre strechy.

Vysoká odolnosť proti korozívnym vplyvom prostredia, z nej robí trvanlivý materiál pre strešné krytiny, je schopná zniesť vysoké množstvo zrážok, vetra, snehu a iných vplyvov počasia.

Je ľahká a ľahko sa prispôsobuje tvaru strechy. Je tiež ľahko deliteľná a formovateľná, čo uľahčuje inštaláciu a umožňuje prispôsobenie rôznym strešným konfiguráciám.

Široká ponuka farieb

Medzi veľmi podstatné výhody patrí moderný estetický vzhľad. Vďaka širokej škále farebných možností je možné ju prispôsobiť rôznym dizajnovým štýlom a farebným kombináciám.

U nás je akákoľvek ponúkaná farba v konfigurátore súčasti ceny záhradného domčeka. Nemusíte sa obávať žiadnych príplatkov

 

Technická schéma krytiny

 

Konštrukcia sedlovej strechy záhradného domčeka

Rez stropu a sedlovej strechy záhradného domčeka

Sedlová strecha sa skladá z oceľových nosníkov a je pokrytá dvoma nezávislými krycími plechmi. Spodnú vrstvu tvorí pozinkovaný trapézový plech, zatiaľ čo vrchná vrstva je krytá oceľovou pozinkovanou krytinou so strešným profilom v rôznych pohľadových farbách. Vďaka tejto kombinácii je sedlová strecha stabilná a odolná proti poveternostným vplyvom, zatiaľ čo jej moderný vzhľad zaisťuje estetický dojem.

Konfigurácia domčeka vám umožní zvoliť medzi 3 rôznymi druhmi zakončenia stropu a strechy.

 1. Ukončenie iba strešnou krytinou naloženou na oceľových nosníkoch.
 2. Zaobstarať strešnú krytinu zo spodnej časti antikondenzačnou fóliou DRIPSTOP, ktorá vie pracovať s prebytočnou vlhkosťou v interiéri. Ide o príplatkovú voľbu.
 3. Ako strop záhradného domčeka použiť THP izolačné panely. Toto riešenie poskytuje množstvo bezkonkurenčných výhod a patrí medzi najobľúbenejšie riešenia našich klientov

THP panel pre izoláciu sa ukladá ako strop záhradného domčeka. Okrem izolácie taktiež zlepšuje celkovú estetiku a vzhľad stropu, kedy zakrýva konštrukčné nosníky.

Plechové tašky

Plechové tašky sú vyrobené zo žiarovo zinkovaných oceľových plechov, ktoré vyrába spoločnosť ArcelorMittal. Materiál je pokrytý niekoľkými vrstvami antikoróznych náterov a ošetrený modernými odolnými dekoratívnymi nátermi. Tieto tašky sú dostupné v mnohých farbách. Pri správnej údržbe a pravidelných kontrolách strechy a odkvapového systému si môžeme byť istí, že vám bude slúžiť mnoho rokov.

Široká ponuka farieb

vďaka širokej palete farieb, môžete prispôsobiť montovaný domček rôznym dizajnovým štýlom a farebným kombináciám bez toho, aby ste museli platiť príplatky. Všetky ponúkané farby sú zahrnuté v cene konfigurácie.

 

Technická schéma krytiny

 

Izlácia stropu pomocou THP panelu

THP panely o hrúbke 40 mm sa skladajú z dvoch oceľových pozinkovaných plechov, ktoré chránia izolačné jadro tvorené z tvrdého polyuretánu tzv. „PUR“.

Výhody izolácie stropu THP panelom sú:

 1. Izolácia: strop s THP panelom pomáha udržovať teplotu v záhradnom domčeku na stabilnej úrovni a zabraňuje tak prehrievaniu domčeka v letných mesiacoch a zbytočnému chladnutiu v zime.
 2. Kondenzácia: izolácia stropu THP panelom zabraňuje vzniku kondenzácie vody na spodnej strane strešnej krytiny. To môže byť dôležité najmä v prípadoch, keď máte v domčeku nejaké citlivé predmety, ako sú napríklad drevené nábytok, knihy alebo elektronické zariadenia. Tomu je možné však tiež efektívne predísť použitím antikondenzačnej fólie DRIPSTOP.
 3. Vzhľad: izolácia stropu THP panelom skrýva konštrukčný pohľad stropu a strechy zvnútra domčeka, čo zlepšuje celkový vzhľad záhradného domčeka.
 4. Ďalšie benefity: Pokiaľ existujú ďalšie benefity, tak sú špecifické pre každý projekt, ale napríklad môžu byť zníženie nákladov na vykurovanie domčeka alebo zníženie hluku, ktorý sa dostáva do záhradného domčeka.

Príplatok, za zásadnú zmenu úžitkových vlastností a významných benefitov, sa potom javí ako rozumná a skvelá investícia.

Môžete si spočítať navýšenie ceny odhadom sami. Cena je okolo 41 €/m2. Celkovú plochu strechy spočítate ľahko. Napríklad domček s rozmermi 3×4 m má 12 m2 a príplatok za takú úpravu by bol 492 €.

Antikondenzačná vrstva DRIPSTOP

 1. Vrchná farba
 2. Žiarovo zinkovaný trépézový plech profilu T18
 3. Antikondenzačný povrch DRIPSTOP (príplatková úprava)

Antikondenzačná fólia pokrýva spodnú časť strešnej krytiny a je vyrábaná z PES vlákien, ktoré svojim prekrývaním medzi sebou vytvárajú malé komôrky. Tieto komôrky slúžia na udržiavanie kondenzátu a zabraňujú jeho tvorbe na povrchu strechy. Keď sa vonkajšia teplota zvýši, kondenzát sa postupne vyparuje do okolia a umožňuje tak účinnú kontrolu kondenzácie.

Antikondenzačná fólia DRIPSTOP má niekoľko výhod pre interiér záhradného domčeka a uskladnené veci vo vnútri:

 1. Prevencia kondenzácie: Fólia DRIPSTOP je navrhnutá tak, aby zabraňovala tvorbe kondenzácie na povrchu strechy. Tým sa zabraňuje vlhkosti a vode, aby prenikali do domčeka alebo na skladované veci, čo môže viesť ku škodám na majetku.

   

 2. Zníženie nákladov: Použitie fólie DRIPSTOP môže znížiť náklady na údržbu domčeka alebo skladu, pretože znižuje výskyt vlhkosti, ktorá môže spôsobiť koróziu na uskladnených materiáloch, tvorby plesní, alebo iné škody.

 3. Dlhá životnosť: Adhézia k strešnej krytine je zaistená pomocou vodeodolného lepidla, ktoré je navrhnuté tak, aby odolávalo vplyvu staroby. To znamená, že sa nemusíte obávať toho, že sa DRIPSTOP odlepí alebo stratí svoje funkcie v dôsledku poškodenia v dôsledku vplyvu času. Spoliehať sa na DRIPSTOP je teda bezpečná voľba, ktorá vám poskytne spoľahlivú ochranu.

 

Príplatok tejto úpravy strešnej krytiny vychádza na cca 4 €/m2. Napríklad domček s rozmermi 3 x 4 m má 12 m2 a príplatok za takú úpravu by bola 48 €.

 

medallion

Potrebujete poradiť?

Stále neviete aký domček si vybrať? Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Poďte do toho s nami

Sauna s více terasou a pergolou

Chcem si navrhnúť vlastnú stavbu a získať cenovú ponuku

Chcem navštíviť váš showroom a vidieť realizácie naživo

person

Potrebujem poradiť alebo hľadám odpoveď na svoju otázku